Czas czytania:39 Second

Fundacja APETO wystartowała

Z dniem 21-02-2022 Sąd rejestrowy wpisał Fundacje APETO do Rejestru Stowarzyszeń. Długo czekaliśmy, ponieważ papiery zostały złożone w grudniu 2021 roku. Blisko 4 miesiące oczekiwania i otrzymaliśmy list z informacja o rejestracji podmiotu.

Początkowe założenia fundacji były głównie ukierunkowane na propagowanie szkoleń i szerzenia wiedzy z pierwszej pomocy. Od tego chcieliśmy zacząć, aby móc przejść do dalszych celów które ustanowiliśmy w statucie i akcie założycielskim. Jednak życie bywa pełne niespodzianek, w tym wypadku tych gorzkich jakim jest wojna na Ukrainie wywołana przez agresora Rosję.

Przez wojnę i fale uchodźców z Ukrainy, dostosowujemy się do sytuacji. Postanowiliśmy że część z zebranych środków będzie przeznaczana na pomoc dla uciekających z Ukrainy i poszkodowanych w tym kraju. Wierzymy że razem możemy więcej!